Sıcak Konular

Mobilyaya Uygun Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

- Sponsorlu Bağlantılar-

Halılar evlerin dekorasyonunda hiç tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük bir yere sahip olduğundan halı seçimi yapılırken doğru etmenlere dikkat etmemiz gereklidir. Halı seçimleri odalarımızı olduğundan küçük ya da büyük gösterebilmektedir. Bunun dışında izolasyonda da önemli bir rol üstlenmektedir. Evin stilini tamamlayan halıları seçerken bu etmenlere dikkat edersek uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabileceğimiz ürünler alabiliriz.

Sıralama Uyun

Evin dekorasyonu için alınacak eşyalarda belirli bir sıra söz konusu olmaktadır. Eğer bu sıraya uymazsanız doğru ürünleri almanız da oldukça zor olur. Halılar eğer ilk etapta satın alınırsa bu büyük bir sorun anlamına gelecektir. Bu sebeple de odadaki diğer tüm ürünler belirlendikten sonra halıların alınması gereklidir.

- Sponsorlu Bağlantılar-
Mobilyaya Uygun Halı Seçimi Nasıl Yapılır
Mobilyaya Uygun Halı Seçimi Nasıl Yapılır

Sabit Etmenlere Dikkat Edin

İnsanlar halı seçimleri yaparken mobilyalarına uygun olmalarını isterler. Ancak evdeki sabit etmenlere uymayan bir halı almak mümkün olmamaktadır. Bu sebeple de halı seçimi yapılırken zeminde kullanılan malzemenin türüne ve rengine dikkat edilmesi gereklidir. Benzer bir durum duvarlar için de geçerlidir.

Hijyen ve Dayanıklılık Unsuru

Halılar sürekli olarak üzerinde zaman geçirildiği için sıklıkla kirlenen ürünler olmaktadır. Bu doğrultuda halıları alırken yalnızca görüntüsüne ya da mobilyaya uyumuna bakamayız. Kolay temizlenebilen ve temizlik işlemlerine dayanıklı bir halı alınması gerekmektedir. Özellikle zor kuruyan halılar temizleme işlemlerinin ardından çok kötü bir kokuya sebep olurken bu kokunun evden çıkması çok zor olacaktır.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Desen ve Renk Uyumu

Mobilyalara uygun bir halı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken etmenlerden bir tanesi desenler ve renklerdir. Eğer mobilyalarda bolca desen ve renk bulunuyorsa halıların da bu özelliklere sahip olması istenmez. Daha sadece düz modellerin seçilmesi ve dengenin sağlanması gerekir. Mobilyalarda sadelik yakalanmışsa daha desenli halılara yönelim mümkün olmaktadır.

Halı Ölçülerini İyi Belirleyin

Odalarda halılar koltukların altına girecek ya da hiçbirine değmeden ortasında kalacak şekilde olabilir. İki seçim de yanlış olmamaktadır. Burada önemli olan halıların duvarlardan en az 60 cm. uzakta kalmasıdır. Yemek masalarının altında kullanılacaksa halıların sandalyeleri de içerisine almasına dikkat etmelisiniz.

Son İndirim Duyuruları

Popüler Konular

Ürün İncelemeleri

En Çok Okunanlar