Sıcak Konular

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

- Sponsorlu Bağlantılar-

Optik gözlükler ya da güneş gözlükleri alırken dikkat etmemiz gereken etmenlerin başında yüzümüzün şekli geldiği için yüz şekline göre gözlük seçiminin nasıl yapılacağını bilmemiz gerekli. Eğer satın alınacak olan gözlük yüz şeklimize uygun değilse rahat bir şekilde kullanmamız mümkün olmayacaktır. Sürekli olarak bizi rahatsız eder ve yüzümüzde yaraların oluşmasına sebep olur. Estetik açıdan da güzel durması mümkün olmayacaktır.

Oval Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Oval bir yüz tipine sahip olan kişiler gözlük seçimlerinde en şanslı kişilerdir. Neredeyse tüm gözlük modelleri bu kişiler için uygun olacaktır. Ancak en uygunu dikdörtgen bir çerçeveye sahip olan gözlükler olur.

- Sponsorlu Bağlantılar-

KareYüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Keskin bir çene çizgisine ve gelin bir alın yapısına sahip olan kişilerin yüz yapısı kare olarak nitelendirilmektedir. Bu yüz tipinde yuvarlak hatlara sahip bir gözlük seçimi gerekli olmaktadır. Klasik bir oval gözlük ya da tam daire şeklindeki gözlükler çok doğru bir seçim olabilmektedir.

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır
Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Yuvarlak bir yüz tipinde gözlük seçimi yapılırken kara ya da dikdörtgen gözlüklere yönelim çok doğru olacaktır. Özellikle güneş gözlüklerinde kaş çizgili modeller en doğru seçimlerden bir tanesi olarak gösterilebilir.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Uzun Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Uzun yüz şekline göre gözlük seçimi yapılırken daha çok kare ya da dikdörtgen modeller tercih edilebilir. Gözlük camının yüksekliğinin az olmaması gereklidir. Damla gözlük camına sahip olan güneş gözlükleri de oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Kalp Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Dar bir çene yapınız ve geniş bir alnınıza varsa kalp yüz tipine sahipsiniz demektir. Bu yüz tipinde gözlüklerin her zaman açık renkli olması ve dikkatleri çene kısmına doğru yönlendirmesi gereklidir. Her zaman ince çerçeveler ya da çerçevesiz gözlüklerin tercih edilmesi gerekir.

Üçgen Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Üçgen yüz şekline göre gözlük seçimi yaparken üst hattı tamamen düz gelen çerçeveler doğru bir tercih olabilmektedir. Şakak kısmına doğru sivrilen modeller de bu yüz tipine sahip kişiler için muhteşem ürünler olarak gösterilebilir.

Son İndirim Duyuruları

Popüler Konular

Ürün İncelemeleri

En Çok Okunanlar