Sıcak Konular

Google En Çok Aranan Güzellik Trendlerini Açıkladı

- Sponsorlu Bağlantılar-

Güzellik trendleri her zaman değişen bir konu olmuştur. Her yıl yeni trendler ortaya çıkar ve bu trendler, insanların güzellik rutinlerini değiştirmelerine ve güzellik endüstrisindeki ürünlerin satışlarını etkilemelerine neden olur. Şimdi sizlere son yılların en popüler güzellik trendleri hakkında bazı bilgiler sunacağız.

Google En Çok Aranan Güzellik Trendleri ‘ni açıkladı. Son yıllarda güzellik sektörü duraksadı mı? En Çok Aranan Stil Trendlerinin azaldığını ve Kişisel Bakım trendlerinin yükselişe geçtiğini düşünebilirsiniz. Ancak durum böyle değil!

- Sponsorlu Bağlantılar-

En az bakım trendleri kadar saç stili trendlerinde de gelişmeler var. Gen-Z sosyal medya platformu Tik Tok’taki saç stili videolarının artması, Instagram’daki yeni bakım trendleri derken, Google’da yeni keşfedilen teknikler çok daha fazla merak edildi.

ÇOK ARANAN GÜZELLİK TRENDLERİ 

Birçok insan Doğal Saç Stillerine yönelirken, cam gibi düz saçlardan kıvırcık ve dalgalı saçlara geçiş yapıldığını gördük. Kuaför ve güzellik salonlarına gitme oranları azalırken de evde DIY saç kesim teknikleri yılın en çok arananları arasında. Yılın en çok aranan Güzellik Trendleri ‘ne bakacak olursak, akımın genel olarak saç bakımına, stiline ve boyamasına yoğunlaştığını söyleyebiliriz.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Bakım ve makyaj tekniklerinin yanı sıra yılın verdiği ‘hijyen’ teması ile aramalarda cilt temizliği için ‘Dermaplaning’ ve doğru el yıkama yöntemleri araştırıldı. Google’ın 2021 trend raporuna kadar tüm bu stilleri ve teknikleri profesyoneller yardımı ile yapmayı umuyoruz! Ancak şimdilik dünyanın en çok kullanılan arama platformundaki Güzellik Trendleri ‘ni evde denemeye çalışacağız…

Aşağıda Google’da en çok aranan 10 Güzellik Trendini görebilirsiniz…

EVDE ERKEK SAÇI NASIL KESİLİR?

Kimse saç stilisti olmaya hazır değildi! Ancak birçok şey gibi beklenmedik durumlar gerçeğimiz haline geldi. DIY kadın saç kesimlerinin yanı sıra bu yıl erkeklere de yoğunlaştığını gördük. Sevdiklerinizin saç stiline müdahale etmek istiyorsanız, bu konuda uzmanlaşabilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantılar-

SAÇA ‘PLOP’ TEKNİĞİ NASIL YAPILIR?

‘Hair plopping’ terimini daha önce duymamış olabilirsiniz… Ancak Google’a göre bu saç stili tekniği ile en çok arananları arasında. Isı olmadan saç stili uygulamaya verilen ‘plopping’ adı, pandemi süreci ile daha da popülerleşti. Profesyonel yardımı olmadan Doğal Saç Bakımı Uygulaması olan ‘hair plopping’ mükemmel bukleler yaratmanızı sağlıyor.

PERDE KAKÜLLER NASIL STİLİZE EDİLİR?

Kuaför koltuğunda olmadan kaküllerinizi düzeltmek ve stilize etmek çok zor olabilir! Özellikle son birkaç ayda kakülleriniz uzadıysa saçlarınızı düzgün bir şekle sokmak kabus gibi gelebilir.

Bu dertten muzdarip olan birçok kullanıcı da Google’da perde kaküllerini stilize etme teknikleri arayışına girdi. Aynı zamanda Sonbahar Kış trendleri arasında olan uzun ve yoğun perde kakülleri, yılın favorileri arasında oldu.

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Dip boyası kabusunu tüm boyalı saçları olanlar bilir. Sık sık kuaföre gitmeyi gerektiren boyalı saçları evde stilize etmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Neyse ki tüm dünya aynı soruyu sormuş! Kutu boyalar ile profesyonel teknikler uygulamak, Google’ın öne çıkan soruları arasında yer aldı.

EVDE KADIN SAÇI NASIL KESİLİR?

Tıpkı dünyadaki neredeyse tüm erkeklerin saçlarını traş etmesi akımı gibi kadınlar da saç kesimlerini evde yapmaya başladı. Güvenlik ve sağlık endişeleri ile saç stili uygulamalarını eve taşırken, dünya genelinde birçok kadın Google’da saç kesim teknikleri araştırdı.

SAÇTA ‘FADE’ TEKNİĞİ NASIL YAPILIR?

Yine erkek saç stilinde bir arama artışı! Dünya genelinde erkeklerin birçoğu saçlarını kısacık traş etmeye yönelirken bir kısmı ise ‘fadin’ yöntemine yöneldi. Christian Ronaldo saçları olarak düşünebileceğiniz bu saç stili, saçınızın yanlarını kazımak ile uygulanıyor.

UÇ KESİMİ NASIL YAPILIR?

Saç kesimi ayrı, uç kesimi apayrı bir konu! Evde DIY uç kesimi yapmaya çalıştıysanız, geçmişte kuaförlerde yaşadığınız “ucundan alın” sorunsalını çok daha iyi anlamışsınızdır. Yapılan ufacık bir hata, 1-2 cm kesmeye çalıştığınız saçlarınızdan kocaman bir blok yok edebilir.

İşte tam da bu nedenle, hata payını azaltmaya çalışan Google kullanıcıları, uç kesimlerini doğru yapma teknikleri araştırdı.

‘DERMAPLANE’ NASIL UYGULANIR?

Her zaman gittiğimiz Güzellik salonuna gidemezken, profesyonel cilt bakımımızı evde farklı alternatifler ile uygulamaya çalışıyoruz. Bu nedenle birçok kadın da Google’da farklı cilt bakım teknikleri araştırdı. Bunlardan biri de ‘dermaplaning’ tekniği.

Bir eksfoliyasyon yönemi olan ‘Dermaplaning’ aynı zamanda ‘microplaning’ veya ‘blading’ olarak algılanıyor. Farklı scrub veya kimyasal eksofliyatör ürünleri ile uygulanabilen ‘dermaplaning,’ cilt yüzeyindeki ölü deriyi ve tüyleri arındırarak daha pürüzsüz ve ışıltılı bir yüzey bırakıyor.

DÜĞÜMSÜZ ÖRGÜ STİLİ NASIL YAPILIR?

Evde eğlenceli saç stilleri denerken, örgülerin yükselişine şahit olduk. Biraz çocuksu biraz da ‘cool’ stilleri buluşturan örgülerde en çok aranan teknik ise düğümsüz örgüler oldu. Toka veya ip kullanmadan yapılan düğümsüz örgüler, daha sağlıklı bir saç stili tekniği sunuyor.

‘Box’ örgülerin aksine kendi saçınızı tutacak olarak kullanabileceğiniz bu örgü stili oldukça havalı bir görünüm yaratıyor.

DOĞRU EL YIKAMA TEKNİKLERİ NEDİR?

Gündeminde dezenfektan, kolonya ve el yıkama var. Mart ayında ‘Happy Birthday’ şarkısı eşliğinde yıkadığımız ellerimizi şu günlerde düşünmeden uzun uzun yıkıyoruz. 20 saniye kuralına uymaya çalıştığımız ilk pandemi günlerinden uzun bir süre geçti… Ancak artık el yıkama tekniklerini tam olarak benimsediğimize eminiz!

Son İndirim Duyuruları

Popüler Konular

Ürün İncelemeleri

En Çok Okunanlar