Sıcak Konular

Çalışma Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

- Sponsorlu Bağlantılar-

Çalışma Sandalyesi

Öğrenciler ya da çalışmalarını evden gerçekleştiren kişiler için çalışma sandalyesi alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtı çok önemlidir. Genellikle bilgisayarlarında çalışmalarını gerçekleştiren kişiler günün büyük bir kısmını bu sandalyelerinde gerçekleştirmektedir. Sandalyelerin seçimi yapılırken belirli etmenlere dikkat edilirse sağlık ve iş verimi konusunda çok daha üst seviyede bir hizmet alınabilir.

Yüksekliği Ayarlanabilir Olmalı

Alınacak olan sandalyelerin yüksekliğinin ayarlanabilir olması şarttır. İnsanların çalışma sandalyelerine oturduklarında ayak tabanlarının yere temas ederken diz kapaklarının arka kısmının koltuğa değmesi gerekmektedir. İnsanların boyları farklı olduğundan bu durum yalnızca yükseklik ayarı olan sandalyeler ile mümkün olabilir. Genellikle sandalyelerin 40-50 cm. arasında olması yeterli olmaktadır.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Oturma Kısmının Derinliği

Sandalyelerin oturma kısımlarının sahip olduğu derinliğe de dikkat edilmesi gerekmektedir. Oturma işleminde sırtın ve belin tam olarak sandalyenin arkasına değmesi gerekmektedir. Sır ve bel destekli bir şekilde iken diz kapaklarının arka kısımları da sandalyenin ön kısmına temas etmelidir. Bazı kişiler 5-6 cm. kadar boşluk kalmasını da tercih edebilirler.

Çalışma Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Çalışma Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bel ve Sırt Desteği Olmalı

Birçok insan çalışma sandalyesi alırken nelere dikkat edilmelisorusunun yanıtını verirken ilk olarak bel ve sırt desteğinden bahseder. Sandalyelerin sırt desteklerinde omurganın sahip olduğu “S” şeklini destekliyor olması önemlidir. Bunun dışında bel kısımlarının boş olması yapılan en yaygın hatalardan bir tanesidir. Kesinlikle bel kısmının ileri doğru desteklemesi gerekir.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Kol Desteği Ayarlanabilir Olmalı

İnsanların çalışma sandalyesi alırken kolçak adı verilen kısımlara da dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer çalışma sandalyesi alırken nelere dikkat edilmelisorusu soruluyorsa kesinlikle kolçakların ayarlanabilir olması da cevaplar arasında yer almalıdır. Birçok koltukta bu kısımlar sabit olurken insanlar bilgisayar kullanırken bilekleri ve dirsekleri arasında 90 derecelik açıyı yakalayamazlar.

Hareketli Olmalı

Bilindiği üzere başarılı bir çalışma ortamı için sandalyelerin hareketli olması çok büyük önem taşır. Rahatlıkla pozisyon değiştirebilmek ya da mevcut pozisyonu en iyi şekilde ayarlamak için çalışma sandalyeleri tekerlekli olmalıdır. Birçok model bu özelliği sağladığından çok problem oluşturmaz. Ancak diğer özellikleri sağlayan sabit ürünlerin çalışma sandalyesi olarak kullanımı yanlış olacaktır.

Son İndirim Duyuruları

Popüler Konular

Ürün İncelemeleri

En Çok Okunanlar