Sıcak Konular

Olmazsa Olmaz Vlogger Ekipmanları Neler

- Sponsorlu Bağlantılar-

Vlogger Ekipmanları

Eğlenceli bir iş edinmek için vlogger olmaya karar veren kişilerin vlogger ekipmanları edinmesi şarttır. Video ve blogger kelimelerinin bir araya gelerek oluşturduğu vlogger mesleğini icra etmek için teknolojiden faydalanılması gerekli olur. Ekipmanlar olmadan videoların çekilmesi ve sonrasında hazırlanması çok mümkün olmaz. Vlogger olmayı düşünen kişiler için gerekli ekipman listemiz sizlerle.

Taşınabilir Kamera

Blok siteleri ya da sosyal medya hesapları için video çekecek olan kişilerin ihtiyaç duyduğu ekipmanların başında kameralar gelir. Kameralar olmadan videoların kaydedilmesi kolay olmayacaktır. Akıllı telefonlar ile çekilen videoların kalitesi yeterli olmayacaktır. Birçok kamera dahi bu iş için yeterli görülmemektedir. Sürekli olarak hareket halinde olunacağından hafif, kolay taşınabilen ve hareketi en iyi şekilde algılayan kamera modellerinin seçilmesi gerekecektir. Bütçenize göre uygun bir kamera seçimi yapabilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Led Işık

Hem fotoğrafçılık hem de vlogger mesleğinde ihtiyaç duyulan ekipmanlardan bir tanesi led ışıklardır. Her zaman istenen ışık düzeyi yakalanamamaktadır. Bu durumlarda led ışıklar kullanılır. Genellikle çekim yapıla yerlerin tamamında led ışıklar ile istenen görüntü elde edilecektir. Tek bir sefer denediğinizde vlogger ekipmanları arasında ne kadar önemli bir parça olduğunu göreceksiniz.

Olmazsa Olmaz Vlogger Ekipmanları Neler
Olmazsa Olmaz Vlogger Ekipmanları Neler

Tripod

Birçoğumuz tripod tabirine vlogger mesleğini duymadan önce de aşinaydık. Üç ayaklı sabitleyicilere verilen tripod ismi vlogger olmak isteyen kişilerin de hayatlarının içerisinde sürekli olarak kullanacağı tabirlerden bir tanesi. Bazı durumlarda hareketli olmadan yapılacak olan çekimler için tripod ile kameraların sabitlenmesi gerekli olacaktır. Masa başında ya da mutfak tezgahlarında çekilen videolarda en önemli aksesuar bu tripod modelleri olacaktır.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Mikrofon

Başarılı videolar ortaya çıkarabilmek için satın alınması gereken vlogger ekipmanları arasında mikrofonlar da yer almaktadır. Çekilen videolarda eğer sesiniz yeterli kaliteye sahip değilse videoların hiçbir önemi olmayacaktır. Kameralar sizlerin sesini başarılı bir şekilde kaydedebilir. Ancak mikrofonlar olduğunda çok daha farklı etkiler ortaya çıkar. İlk olarak mikrofonlar gürültü engelleyici özellikte olabilir. Aksi halde kamera ile yapılan çekimlerde rüzgar sesi ya da etraftaki insanların sesi çok fazla duyulacaktır. Sizlerin sesi diğer seslerden ayrılmaz. Bu sebeple de muhteşem bir mikrofon ile vlogger maceranıza başlayabilirsiniz.

Son İndirim Duyuruları

Popüler Konular

Ürün İncelemeleri

En Çok Okunanlar