Sıcak Konular

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Alışveriş Rehberi

- Sponsorlu Bağlantılar-

Çocuk sahibi olmaya hazırlanan çiftler kusursuz bir bebek odası dekorasyonu için çok sayıda farklı ürün satın almak durumundadır. Bebek odaları için olmazsa olmaz parçaları almak isteyen kişiler hiçbir ayrıntıyı yapmadan planlı bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Bebek Beşikleri Veya Karyolaları

Bebek odalarının dekorasyonları yapılırken satın alınması gereken ilk ürün her zaman beşikler olacaktır. Bebek odasında hiçbir eşya olmasa da beşiklerin olması şarttır. Bu doğrultuda ilk olarak bebeğin güvenliği ve konforuna özen gösterilirken sonrasında estetik açıdan görünüşüne dikkat edilerek beşiklerin seçilmesi gerekir. Kesinlikle bebeklerin gerçekleştirebileceği yuvarlanma ya da emekleme gibi hareketlerde beşiklerden çıkamayacakları ürünlerin tercih edilmesi gereklidir.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Gardırop ve Şifonyer Modelleri

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Alışveriş Rehberi
Bebek Odası Dekorasyonu İçin Alışveriş Rehberi

Bebeklerin sindirim sistemleri sebebiyle sürekli olarak altının alınması gerekir. Bazı durumlarda bebek bezleri yeterli korumayı sağlamaz ve kıyafetleri kirlenebilir. Benzer bir şekilde kusma ya da terleme gibi durumlarda da kıyafet değişiklikleri gerekli olacaktır. Bu sebeple de bebek odası dekorasyonu yapılırken oldukça büyük ebatlarda bir gardırop seçilmesi gereklidir. Aksi halde ihtiyaç duyulan onlarca farklı kıyafetin konabileceği bir alan bulunmaz.

Bebek Odası Aydınlatmaları

Bebeklerin odaların huzurlu bir uyku çekmesi ya da oyun oynaması için aydınlatmalar çok önemlidir. Kesinlikle tavandan asılan bir avize kullanılmamalıdır. Işığın her zaman yandan gelmesi gerekir. Bu doğrultuda aydınlatma ihtiyacı abajurlar ya da duvarlara monte edilebilen ışıklar ile karşılanmalıdır.

- Sponsorlu Bağlantılar-

Bebek Odası İçin Perde ve Halı Seçimi

Bebek odaları için perde seçilirken perdenin yere kadar inmemesine dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde bebekler perdelere asılarak kendilerine zarar verebilirler. Sürekli olarak kirlenebileceği için perde seçerken kolayca yıkanabilen ve ütülenebilen ürünlerin tercih edilmesi gerekli olacaktır.

Ailelerin bebek odası dekorasyonu içerisinde halı seçerken ilk olarak sağlığa dikkat etmesi gereklidir. Halıların kesinlikle bakteri barındırmayan özelliğe sahip olması gereklidir. Bakteri barındırmayan ürünler seçerken sürekli olarak tozların havalanmasını sağlayan halıların da alınmaması gereklidir. Emekleme ya da yürüme esnasında toz kaldırmayan ve bakteri barındırmayan halı modelleri yer almaktadır. Sıklıkla temizlenmesi gerektiği için dayanıklı ürünlerin alınması doğru bir tercih olur.

Son İndirim Duyuruları

Popüler Konular

Ürün İncelemeleri

En Çok Okunanlar